Hallgatói jóllét 

Az Óbudai Egyetem kiemelt figyelmet fordít hallgatói jóllétére, támogatva őket mind szakmai, mind személyes fejlődésükben. Az Óbudai Egyetem olyan átfogó szolgáltatásokat kínál, amelyek segítik a diákokat az egyetemi élethez való zökkenőmentes alkalmazkodásban, szociális kapcsolataik kiépítésében és lelki egészségük megőrzésében. Az Egyetem célja, hogy a Hallgatók ne csak tudományos, hanem interperszonális és mentális készségeik terén is fejlődjenek. A különböző programok segítenek a tanulmányi és magánéleti kihívások kezelésében, így biztosítva, hogy a diákok teljes potenciáljukat kiaknázhassák az egyetemi évek alatt és azt követően is. Az egyetem biztosítja a Hallgatók számára a szükséges támogatást, hogy sikeresen vegyék az élet minden területén felmerülő akadályokat, miközben megőrizzék mentális jóllétüket. Az Egyetemünk kiemelkedő figyelmet biztosít arra, hogy a diákok számára egy olyan támogató környezetet biztosítson, amely segíti őket személyes és szakmai céljaik elérésében. 

Bánki Jólléti Központ

https://bgk.uni-obuda.hu/jok 

A Bánki Jólléti Központ az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar hallgatóinak nyújt olyan átfogó és komplex támogatást, amely egyaránt segíti a szakmai fejlődésüket és mentális jóllétüket. A Központ célja, hogy elősegítse a diákok egyetemi környezetbe való zökkenőmentes beilleszkedését, támogassa szociális kapcsolataik kiépítését és erősítését, valamint növelje szakmai felkészültségüket. A JÓK programjai révén a Hallgatók értékes ismereteket és készségeket szerezhetnek, amelyek nemcsak tanulmányaikban és egyetemi éveik alatt, hanem később a munkaerőpiacon és a mindennapi életükben is előnyt jelentenek. Az első három félévben a JÓK különösen nagy figyelmet fordít a diákok támogatására, amely a beilleszkedést és a közösségi integrációt egyaránt szolgálja. Ennek részeként kerül megrendezésre a gólyák számára a Welcome Feszt, amely lehetőséget ad az új Hallgatók számára, hogy megismerkedjenek egymással és megalapozzák kapcsolati hálójukat. Az osztályok kialakításával pedig egy olyan támogató közösség jön létre, amely megkönnyíti a középiskolából az egyetemi életbe való átmenetet. A patronáló órák keretében a diákok mentorukkal átbeszélhetik az egyetemi élet legfontosabb kérdéseit, ezzel is segítve eligazodásukat az új környezetben. A tanulásmódszertan órák pedig különleges lehetőséget kínálnak arra, hogy a Hallgatók olyan praktikus készségeket sajátítsanak el, amelyek az egyetemi tanórákon nem mindig kerülnek előtérbe, de alapvetőek a tanulmányaik és a magánéletük egyensúlyának fenntartásához. Ezenkívül minden hallgató számára biztosított az egyéni pszichológiai tanácsadás lehetősége, amely segítséget nyújt mind a magánéleti, mind a tanulmányi kihívások kezelésében, elősegítve ezzel a Hallgatók jóllétét és hosszú távú sikerét. 

@oe_vibes

Megérkeztünk a Bánki regisztrációs hétre, azaz a Bánki Welcome Fest-re.🤩Különböző programok keretein belül a gólyák megismerkedhettek az egyetem campusával és egymással.🥳 A Bánki Jólléti K@Bánki HÖK özpont mindent megtesz azért, hogy a kar hallgatói közössége minél összetartóbb legyen, hogy közösen segíthessék egymást a diplomához vezető útón. 🥹#studentlife #student #unilife #university #obudauniversity #obudaiegyetem #viral #trending #fyp #foryou #oe

♬ eredeti hang – Óbudai Egyetem Hallgatói oldal

Ybl-háló

Az YBL Karon már 2016 óta szabadon választható tantárgy a Tanulásmódszertan, amely a tanulást segítő módszerek megismertetése, kipróbálása mellett a hallgatók egyetemi élettel kapcsolatos problémáira is megoldást keresett. Ezek az igények, feladatok hívták életre a HÁLÓ csoportot, amely a nevében szimbolizált hálóval a nehézségekkel szembesülő diákok számára a közösség megtartó erejét, támogatását tűzte ki célul. A HÁLÓ ma már mindkét Intézet minden tanszékén jelenlévő munkatársakkal a teljes képzési idő valamennyi fontos területét lefedi. 

A HÁLÓ kiemelt feladata a hallgatók támogatása az egyetemi életben, a tanulásban felmerülő problémákban. Várjuk hallgatóink megkeresését bármilyen nehézség esetén, legyen az a tantárgyakkal, hallgatótársakkal, oktatókkal, kollégiumi élettel kapcsolatos, vagy akár magánéleti probléma. A megoldási lehetőségek megkeresésében együttműködünk az Egyetem pszichológusaival és a HÖK -kel is.  

A HÁLÓ fontos célja az oktatók és a hallgatók közötti eredményes párbeszéd támogatása. Bármilyen konfliktus esetén az anonimitás biztosítása mellett közvetítünk az érintettek között annak érdekében, hogy a tanulás és az oktatás eredményessége és azt ezt lehetővé tévő együttműködés mindenki számára biztosított legyen. 

A diákjaink segítése mellett célunk az oktatók módszertani támogatása is. Segítséget kínálunk minden olyan kérdésben, amely az oktatói munkában akár a diákokkal kapcsolatosan, akár az oktatásmódszertan szakterületén felmerül, kiemelten a mindenkori fiatal generáció és a technikai változások által támasztott igényekre.  

Fontos feladatunknak tekintjük, hogy a rendelkezésre álló minden eszközzel előmozdítsuk a jó közösségben végzett eredményes szakmai munka feltételeinek biztosítását. 

Pályaorientációs, szakmai, valamint az egyetemi élettel kapcsolatos alkalmakat szervezünk hallgatóinknak annak érdekében, hogy tanulmányaikat segítsük, és a szakma iránti elkötelezettségüket erősítsük.