Az ÓE kiemelt szempontként tekint a családbarát felsőoktatás fenntartására
Az Óbudai Egyetem évek óta kiemelten foglalkozik és fejleszti a Felelős foglalkoztatás-Munkahelyi jóllét, Családbarát Munkahely-Esélyegyenlőség intézkedéseit, melyekre kiemelt figyelmet szentel, hiszen ezek hatással vannak a hallgatók és a munkavállalók elégedettségére, motivációjára, teljesítőképességére és elkötelezettségére egyaránt. Az egyetem szakemberei számára fontos, hogy részt vegyenek olyan rendezvényeken, workshopokon és találkozzanak más szakemberekkel, akikkel megoszthatják gondolataikat, jó gyakorlataikat a témában.
Számos hazai felsőoktatási intézmény szakembere vett részt a VI. Családbarát egyetemi jó gyakorlat workshopján, melyet Családbarát Magyarország Központ Nonprofit Közhasznú Kft. munkatársai rendeztek április 3-án. Az eseménynek az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem adott otthont. Az intézmény munkatársai évek óta sokat tesznek azért, hogy a munka-magánélet-egyensúly megvalósuljon. Az egyetem többször is elnyerte már a családbarát hely tanúsító védjegyet. Az Óbudai Egyetem szakemberei számára tehát jó példákkal szolgáltak a hallottak. A workshopon az Óbudai Egyetemet Maul Dóra, HR szakértő képviselte.
A résztvevőket Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem rektora köszöntötte, aki bemutatta, az egri egyetem családbarát intézkedéseit.
Fábián Ildikó Aranka és Annus Gábor, a Családbarát Magyarország Központ részéről bemutatta a központ tevékenységét, illetve azt, hogy az elmúlt években milyen változásokon, fejlesztéseken ment keresztül a védjegy rendszer. Elhangzott, hogy az Óbudai Egyetem 2023-ban nyerte el a Családbarát Hely tanúsító védjegy tanúsítványt.

Dr. Toldy Anna, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület vállalati wellbeing-szakértő, az egyesület főtitkára bejelentette, hogy létrehoztak egy új kategóriát, a JÓL-LÉT védjegyet, amely kapcsán egy újfajta kritériumrendszert dolgoztak ki a Családbarát Központtal együtt, amely hamarosan elérhetővé válik. Dr. Hanyecz Katalin, a MATE Szarvasi Arborétumának igazgatója előadásában bemutatta a milyen lehetőségekkel támogatják a hallgatókat, munkavállalókat és családtagjaikat. Egyúttal bejelentette, hogy az ősz folyamán a Szarvasi Arborétum lesz a házigazdája a következő Családbarát egyetemi jó gyakorlat-megosztó workshopjának.
A nap során a résztvevők bejárták és megismerték a Líceum épületét, a Főegyházmegyei Könyvtárat, a kápolnát és a csillagvizsgálót is. A nap kötetlen, beszélgetéssel zárult.